Svet-Stranek.cz
~ Krásná v každém věku ~
Kosmetika, péče o tělo

Celulitida je jedním z ochranných mechanismů organismu:~ Krásná v každém věku ~

Celulitida je jedním z ochranných mechanismů organismu

Některé toxiny mohou být rozpuštěny pouze v tucích, nikoliv ve vodě. Proto, pokud není organismus schopen je vyloučit prostřednictvím ledvin, jsou bezpečně přeměněny na tuk. Tím se tělo brání tomu, aby toxiny kolovaly v těle a poškozovali organismus.

Podkožní tukové buňky mají tendenci zbytňovat a spojovat se do větších hrudek. Ty tlačí proti pokožce, čímž stlačují vlásečnice, a zhoršují tak zásobování kůže krví. Díky špatnému prokrvení a nedostatečnému odvodu odpadních látek se poškozuje vazivo. Buňky sílí a tuhnou a vzniká "pomerančová kůže".

Celulitida není z nadváhy


Vše přitom nezávisí na výšce, váze či typu postavy. Aby měla žena celulitidu, nemusí být vůbec tlustá. Dieta a zdravý životní styl může její výskyt omezit, i když ji především vyvolávají toxiny a způsob ukládání tuku v těle.

Nejvíce postižená místa


Proticelulitidová masáž je prováděna nejčastěji na hýždích a stehnech za účelem vypuzení lymfatické tekutiny ze zvláknělého podkoží, ale také na bříšku. Často se ve zvýšené míře objevuje po porodu. Pokud se projeví celulitida u mužů, je to na břiše a na krku.

Rady pro zmírnění celulitidy :
* Denně vypít nejméně 2l čisté vody bez bublinek - voda odplavuje škodliviny z tkání a tím zbavuje tělo nežádoucích látek
* Větší přísun vlákniny
* Pohyb - pro rozproudění lymfy v těle
* Snížit vše co zanáší Váš organismus škodlivými látkami : káva, kouření, alkohol, mnoho soli - odebírají tělu tekutiny a současně produkují další škodliviny a zátěžové látky
* Střídavé sprchování teplou a studenou vodou ( cca 1 minutu se sprchujte teplou vodou potom 20 sekund studenou )

Pro první viditelné ošetření je třeba podstoupit 10x 45-ti minutovou masáž v průběhu 5 týdnů. Pro udržovací masáž je interval každých 14 dní.

Není vložena žádná fotografie.